Tecrübeli Analist: Bu 4 Kripto Para Yükselişe Hazırlanıyor!

Kripto para piyasası zıt yönlü rüzgarların etkisiyle dalgalı bir seyir izliyor. Düzenleyici baskıyla birlikte kurumsal benimsenme de artıyor. Bu belirsiz ortamda geniş takipçi kitlesine sahip bir analist, NEAR için yeni zirvelerden bahsediyor. Analist ayrıca Bitcoin, ETH ve DOGE için umutlu konuşuyor.

Bluntz: NEAR zirveye gidiyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasası baskılara rağmen güç göstermeye devam ediyor. Bluntz takma adlı analist, Katman-1 Blockchain Near Protocol (NEAR) tahminlerini paylaştı. Analist, Ethereum rakibinin en son bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce ulaştığı 22 ayın en yüksek seviyesi olan 9.01 doların üzerine çıkabileceğini söylüyor. Bu bağlamda analist, “NEAR, 2024’ün en yüksek seviyelerine geri dönen ilk Layer-1 olacak mı? Bence bunun yanıtı yankılanan bir evet olacak.” diyor.

Bluntz, teknik analizlerinde düzenli olarak Elliott Wave teorisini kullanıyor. Analiste göre, NEAR’ın dört saatlik grafiğinde iki adet beş dalgalı formasyon oluştu. Elliott wave teorisi, bir varlığın fiyatının ana eğiliminin beş dalgalı bir formasyonda hareket ettiğini, düzeltmenin ise üç dalgalı bir formasyonda gerçekleştiğini belirtir. Bluntz’un grafiğine göre, beş dalgalı formasyonlardan biri 8,80 doların üzerinde tamamlanırken, ikincisi 9,53 dolar seviyesinde tamamlanabilir.

Kaynak: Bluntz

Bu arada, NEAR Coin yazı sırasında günlük bazda %6 düşüşle 7,28 dolardan işlem görüyordu. Kripto para haftalık grafiğinde ise %10’un üzerinde yükseliş kaydetti.

DOGE’de düşüş trendinin sona erdi!”

NEAR’dan sonra analist popüler meme coin’i Dogecoin’e (DOGE) bakıyor. Bluntz, DOGE’nin 30 dakikalık grafikte üç dalgalı bir düzeltme formasyonunu tamamladığını söylüyor. Ayrıca, bunun bir düşüş trendinin potansiyel olarak sona erdiğini gösterdiğini belirtiyor. Bu doğrultuda analist, “Daha derin bir geri çekilme olmayabileceğini düşünmeye başladım. Kesinlikle güçlü, buna şüphe yok.” diyor.

Kaynak: Bluntz

Bu arada, DOGE yazı sırasında günlük bazda %18 artışla 0,22 dolar el değiştiriyordu. Meme coin’i piyasanın ön sıralarındaki durgunluğa rağmen bugün güçlü yükseliş gördü.

Önde gelen kripto para birimleri fiyat tabanları oluşturdu!”

Bluntz son olarak Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)’yi değerlendiriyor. Analist, önde gelen iki kripto para biriminin fiyat tabanları oluşturmuş gibi “göründüğünü” söylüyor. Ayrıca, şimdi “buradan tekrar yükselmeye başlayacağını” tahmin ediyor.

Kaynak: Bluntz

Analistin grafiklerine göre, hem Bitcoin hem de Ethereum sırasıyla 15 dakikalık ve bir saatlik zaman dilimlerinde aşağı yönde üç dalgalı bir düzeltme formasyonunu tamamlamış görünüyor.

Kaynak: Bluntz

Bu arada, lider kripto para yazı sırasında günlük bazda %0,51 artışla 70.458 dolar işlem görüyordu. Lider altcoin Ethereum ise %0,41 kayıpla 3.561 dolardan el değiştiriyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x